هزینه های مهاجرت به ترکیه (سال2020)

23شهریور 1400
0 نظر

اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید ولی از هزینه‌های آن بی اطلاع هستید و یا اینکه اطلاعات متفاوت کسب کرده اید و نمی دانید کدام واقعی و کدام غیر واقعی است این مقاله می تواند مناسب شما باشد لازم به ذکر است که مبنای این هزینه های گفته شده در شهر استانبول برای یک خانواده سه نفره می باشد. در این مقاله شما را با هزینه های مهاجرت به ترکیه سال ۲۰۲۰ بیشتر آشنا می کنیم.

اقامت در هتل استانبول

زمانی که  به ترکیه می رسید نیاز دارید برای اینکه خانه خود را انتخاب کنید چه به قصد خرید وچه  اجاره ، ابتدا باید در یکی از هتل های استانبول اقامت داشته باشید. هزینه های هتل در استانبول متفاوت است. ولی به طور کلی در یک هتل ۴ ستاره که در مرکز شهر نباشد به طور تقریبی  شما مبلغی بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ لیر برای یک اتاق دو تخته هزینه کنید. خرج خورد و خوراک روزانه برای خانواده سه نفره میانگین  ۲۳۰ و ۲۸۰ لیر می باشد.

اجاره آپارتمان در استانبول

برای اجاره آپارتمان در استانبول اجاره ها متفاوت است. هزینه یک آپارتمان یک خوابه در مناطق مثل بیلیکدوزو باغچه شهیر در یک مجتمع از ۱۵۰۰ متر به بالا است. در محدوده‌های مناطقی مثل بشیکتاش و شیشلی حدود ۳ الی ۴ هزار لیر باید هزینه کنید. در مناطق لوکس استانبول مانند ساریر اجاره آپارتمان حدودا ۲۵۰۰ دلار است. اگر می‌خواهید آپارتمان خود را مبله اجاره کنید باید حدود ۳۵۰ هزار و ۷۰۰ لیر به قیمت های گفته شده اضافه کنید. علاوه بر این ها شما باید برای اجاره منزل خود مبلغ کمیسیون دیپوزیت و به نام کردن قبوض را هم پرداخت کنید. شما باید ۱۲ درصد از اجاره یک سال و به عنوان کمیسیون، معمولا یک الی دو ماه اجاره  را به عنوان دیپوزیت و حدود ۴۰۰ لیر را برای هزینه به نام کردن قبوض پرداخت کنید. هزینه شارژ ساختمان هم باید به صورت ماهانه پرداخت کند که بستگی به امکانات ساختمان این هزینه متغیر می باشد.

خرید وسایل منزل

اگر قصد دارید برای آپارتمان خود وسایل تهیه کنید حدود ۱۵ هزار لیر برای خرید وسایل نو یک خانه یک خوابه مورد نیاز است.
اگر می خواهید وسایل دست دوم خریداری کنید به صورت تخمینی باید حدود ۵ هزار لیر هزینه کنید. این هزینه‌ها هر سال افزایش مختصری دارد و این رقم های گفته شده  مسلما تغییراتی در پی خواهد داشت.

پیام بگذارید