چطور با سرمایه کم، در ترکیه صاحب کسب و کار شوید

27شهریور 1400
0 نظر

اکثر مردم فکر می کنند برای اینکه بخواهند صاحب کسب و کاری شوند حتما باید سرمایه زیادی داشته باشند. ولی برعکس خیلی از مشاغل در ترکیه و حتی سراسر جهان وجود دارند که می توانید با آن شغل،  کسب و کاری راه اندازی کنید و بدرخشید.در ادامه شما را با چند نمونه از شغل هایی که در ترکیه می توانید راه اندازی کنید که نیاز به سرمایه کلان ندارد را معرفی می کنیم. لازم به ذکر است که این مبالغ حداقل هزینه می باشد و به طبع این هزینه ها کاملا وابسته به هزینه های تبلیغات، مغازه ای که اجاره می کنید، محله ای که می خواهید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید متغییر است.

 

عکاسی برای شرکت های تبلیغاتی

اگه عکاس ماهری هستید و دوربین حرفه ای هم دارید می توانید به راحتی در ترکیه صاحب شغل شوید. ولی اگه نه عکاسی بلد هستید و نه دوربین دارید می توانید با هزینه ۵ الی ۱۰ هزار لیر،  دوربین حرفه ای بخرید و در  مراکز آموزش مردمی
(HALK EĞITIM MERKEZLER) به صورت رایگان آموزش ببینید.

معازه کفش

میانگین هزینه مورد نیاز برای باز کردن مغازه کفش فروشی در ترکیه به طور متوسط حدود ۱۵ الی ۲۰ هزار لیره. تولیدی های زیادی در ترکیه هستند که به قیمت مناسب، کفش های شما را تامین می کنند. فراموش نکنید که سود حاصل از فروش کفش رقم قابل توجهی است.

مغازه لباس کودک

برای باز کردن مغازه لباس کودک نیازی به سرمایه زیادی ندارید و به طور متوسط با حدود ۱۰ الی ۱۲ هزار لیر می توانید راه اندازی کنید. حتما میدانید که این شغل، نیاز به دکوراسیون و مکان مناسبی هم دارد. اگه میخواهید یک مغازه کوچک اجاره کنید و دکوراسیون بزنید تقریبا ۲۵ الی ۳۰ هزار لیر هزینه لازم دارید.

کارواش

یکی از شغل هایی که در ترکیه حتی ایران درامد بالایی دارد کارواش است. برای راه انداری یک کارواش با تجهیزات، حدود ۱۲ الی ۱۵ هزار لیر سرمایه لازم دارید. شغل هایی مثل عرضه مواد غذایی، گل فروشی، قالیشویی، تولید و عرضه قارچ های خوراکی، بوفه های کوچک شغل های دیگری هستند که می توانید با سرمایه اندک، کسب و کار بزرگی داشته باشید.

پیام بگذارید