جریمه اضافه ماندن در ترکیه چقدر است؟

جریمه اضافه ماندن در ترکیه چقدر است؟ آیا اگر جریمه را پرداخت کنیم و از خاک ترکیه خارج شویم می توانیم دوباره به ترکیه برگردیم؟ این دو سوال مهمی است که پاسخ آن را هر تبعه خارجی که قصد سفر به ترکیه را دارد باید بداند. ما در این مقاله می خواهیم درباره صفر تا صد این قوانین صحبت کنیم.

اقامت قانونی در ترکیه چند روز است؟

همانطور که همه ی شما می دانید هر تبعه خارجی بدون نیاز به ویزا، تنها با پاسپورت ایرانی خود می تواند تا ۹۰ روز (۳ ماه) در ترکیه اقامت داشته باشد ولی اگر بخواهد بیش از این ۳ ماه در ترکیه اقامت کند باید اجازه اقامت ترکیه را داشته باشد. ما در مقاله انواع اقامت ترکیه مفصل صحبت کرده ایم و راه و روش های گرفتن اقامت ترکیه را بازگو کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر روی کلمه روش‌های دریافت اقامت ترکیه کلیک کنید. حال اگر ۳ ماه قانونی شما تمام شد و اقدامی برای گرفتن مجوز اقامت ترکیه نکرده باشید، باید به ازای هر روز اضافه تر ماندن در ترکیه جریمه پرداخت کنید. در ادامه درباره مبلغ جریمه اضافه ماندن در ترکیه صحبت می کنیم.

جریمه اضافه ماندن در ترکیه چقدر است؟

جریمه برای افراد بالای ۱۸ سال و افراد زیر ۱۸ سال متفاوت است.

جریمه اضافه ماندن در ترکیه برای افراد بالای ۱۸ سال:

در ماه اول ۵۰ دلار، از ماه دوم به بعد ۱۰ دلار به مبلغ ۵۰ دلار اضافه می شود به اضافه ۱۱۰ لیر برای هزینه صدور کارت اقامت به عنوان مثال شخصی که بالای ۱۸ سال است و  ۲ ماه بیشتر از حق قانونی خود در ترکیه مانده باشد، جریمه او به این شکل محاسبه خواهد شد: ۵۰ دلار برای ماه اول + ۱۰ دلار برای ماه دوم = ۶۰ دلار به اضافه ۱۱۰ لیر برای هزینه صدور کارت اقامت باید پرداخت کند. در مثال بعدی اگر شخصی بالای ۱۸ سال بود و ۵ ماه بیشتر از حق قانونی خود در ترکیه مانده باشد، جریمه اضافه ماندن او به شکل زیر محاسبه می شود: ۵۰ دلار ماه اول + ۱۰ دلار ماه دوم + ۱۰ دلار ماه سوم + ۱۰ دلار ماه چهارم + ۱۰ دلار ماه پنجم = ۹۰ دلار به اضافه ۱۱۰ لیر هزینه صدور کارت اقامت.

در ماه اول ۲۵ دلار، از ماه دوم به بعد ۵ دلار به مبلغ ۲۵ دلار اضافه می شود به اضافه ۱۱۰ لیر برای هزینه صدور کارت اقامت.

نحوه پرداخت کردن جریمه اضافه ماندن در ترکیه:

مبلغ جریمه با توجه به توضیحات داده شده، برای هر فرد متغیر است و به وسیله مامورین پلیس که در فرودگاه ها مستقر هستند محاسبه می شود. بعد مشخص شدن مبلغ جریمه توسط مامورین، باید به بانک هایی که در فرودگاه مسقر هستند مراجعه کنید و مبلغ را واریز کنید. هنگام خروج فیش واریزی را همراه با پاسپورت به مامورین تحویل دهید. در صورتیکه جریمه را پرداخت نکنید و از ترکیه خارج شوید، از ۱ تا ۶ سال به ترکیه ممنوع الورود خواهید شد.

منبع: خبرگزاری‌های رسمی کشور ترکیه

پیام بگذارید